EXTERNÍ HR

Externí HR konzultant


Hledání nových členů týmu je pro mě fascinující proces. Mým cílem je pokaždé najít správného člověka na to správné místo, protože kompromisy nebo plané sliby nikdy nekončí dobře ani na jedné straně. Proto již od roku 2006 pomáhám podnikatelům, malým i středním firmám, které si nemohou dovolit vlastního personalistu a nemají čas ani chuť věnovat se náboru nových zaměstnanců. Své klienty učím, že zaměstnanci nejsou jen nákladová položka, ale je potřeba nad jejich výběrem přemýšlet z dlouhodobého hlediska a klást důraz i na měkké dovednosti uchazečů.

Ani podepsanou pracovní smlouvou nic nekončí. Zhlediska oboustranné spokojenosti je ideální se zaměstnanci pracovat i v průběhu jejich pracovního nasazení – věnovat se jejich osobnímu i profesnímu rozvoji. Spokojený zaměstnanec je totiž vždy dobrou investicí.

A jak to dělám já?
1. Na začátku se seznámím se společností. Potřebuji poznat firemní kulturu, produkty nebo služby, oddělení a kolegy, oddělení kam budeme rekrutovat nového kolegu.

2. Zmapuji terén a navrhnu možnosti, kde nového kolegu hledat. Připravím inzerci a navrhnu možnosti umístění.

3. Postarám se o kompletní proces výběru kandidáta, tzn. od inzerce, selekce CV, komunikace s kandidáty. Provedu první kolo pohovorů s kandidáty, zjistím jejich motivátory, talenty, silné stránky pro výkon dané činnosti atd.

4. Pokud kandidát splní požadavky klienta, doporučím ho do druhého kola se zástupci společnosti. Do nejužšího kola doporučuji maximálně tři kandidáty a klient si sám vybírá nejlepšího kandidáta.

Nejčastější zadání

• Kompletní proces náboru

• Úprava personálních dokumentů

• Nastavení personálních procesů

 

Konkrétní zadání a cena je individuální dle potřeb klienta.