KOUČINK

1. Individuální koučink


 

Každý z nás jsme tvůrcem svého života. Je jen na nás, jak se k němu postavíme. Zda budeme nečinně přihlížet situacím, které nás dennodenně dělají nespokojenými. Nebo to všechno vezmeme do svých rukou a začneme si život stavět kostičku po kostičce, abychom konečně mohli žít s radostí a lehčeji. Pokud jste se rozhodli stavět, je to první krok k úspěchu. A já jsem tuod toho, abych vás tímto procesem provedla.

Na má koučovací sezení často přicházejí klienti, kteří vědí, jaké oblasti svého života se chtějí věnovat. Mnohdy už vyzkoušeli mnoho metod, hledali cestu a řešení, ale samotným jim to nešlo. Tito lidé přesně vědí, kam chtějí v rámci koučování dojít i jaké jsou jejich cíle. V takových případech doporučuji 3 - 5 koučovacích sezení.

Pokud však nepatříte k této skupině lidí, není třeba věšet hlavu. Cítíte-li nespokojenost se svým životem a chcete z toho hledat cestu ven, pomohu vám najít prostor pro zlepšení. Společně vymyslíme strategie, které postupně obrátí vše k lepšímu. V těchto případech se společně domluvíme na individuálním počtu sezení. V ojedinělých případech se stává, že mohu klienta doporučit do rukou jiného odborníka, například psychologa.

Jak koučování probíhá
Koučink se skládá z několika sezení, během nichž společně analyzujeme váš současný stav.Pojmenujeme spouštěče daného problému. Nastavíme  dosažitelné cíle, kam se chceme v rámci koučování dostat a vytvoříme strategie spojené s praktickými úkoly, které postupně mění celou situaci k lepšímu.

Nejčastější témata mých klientů
• Posílení sebevědomí a vlastní sebehodnota
• Práce s emocemi
• Nastavení rovnováhy mezi osobní a pracovní oblastí života
• Kariérní poradenství
• Řešení pracovních konfliktů a vztahů
• Partnerské obtíže

 

Ukázková koučovací lekce trvá 90 minut. Během ní se vzájemně seznámíme, vysvětlíme si pravidla i pojmy koučinku a
společně nastavíme 3 zářivé cíle, kterým se budeme v dalších sezení věnovat.

Cena: 1 800 Kč / 90 minut

2. Firemní koučink

Potřebujete podpořit pracovní tým, pomoci se změnou organizační struktury nebo být respektovaným lídrem? Mohu se stát vaším partnerem na cestě ke zlepšení. Podíváme se na jádro vašich problémů, nastavíme efektivní vedení firmy i skálopevné firemní hodnoty. Společně budeme hledat řešení, která vám pomohou rozpohybovat celou firmu a konečně začít fungovat jako tým.

Během firemních koučinků poskytuji diskrétní koučovací sezení, která pomáhají individuálně podporovat klíčové zaměstnance. Zároveň vytvářím chráněný prostor pro supervizi současného manažerského stylu a pomáhám zvyšovat efektivitu manažerů i celého týmu. Každý manažer má prostor si v bezpečném prostředí srovnat myšlenky, urovnat strategie, nastavit priority, vyladit rovnováhu mezi osobní a pracovní oblastí života. Protože žádný přetížený, podrážděný a unavený člověk nemůže být tím správným lídrem pro svůj tým, natož skvělým tátou pro své děti. A platí to i naopak. Pokud nemám harmonické zázemí v rodině, nemohu podávat dlouhodobě vysoké výkony v zaměstnání.

Nejčastější témata pro firemní koučování

• Ztráta efektivnosti týmu
• Úprava manažerského stylu
• Osobní i týmová motivace
• Umění organizovat tým a delegovat úkoly
• Zvládání konfliktních situací
• Vyjednávací a obchodní dovednosti
• Emoce a jejich zvládnutí
• Práce se stresem

 

Cena: 2 800 Kč / 90 minut
Nejběžnější frekvence 1x měsíčně 90 min.
Případná úprava ceny je závislá na rozsahu zakázky a počtu jednotlivých účastníků.

 

Skupinové koučinky, týmová školení a teambuildingy

Jako podpůrný program nabízím týmové aktivity, které jsou tvořené na míru, aby vyřešily konkrétní problém nebo situaci. Vedle skupinových koučinků a školení pořádám také teambuildingy zaměřené na atmosféru týmu, vyřešení konfliktní situace, narovnání vztahů a v neposlední řadě i lepší produktivitu HR oddělení. Společně můžeme najít i neotřelá řešení v podobě relaxačních pobytů v přírodě, která vás opět spojí dohromady a naladí na stejnou vlnu.

Juniorská manažerská akademie

Za léta své praxe jsem zažila již spoustu příběhů, kdy skvělé nápady upadly v zapomnění, protože chyběli nadšenci a srdcaři, kteří by je pomohli dovést až do zdárného konce. Přitom stačilo tak málo – jasně stanovená firemní mise a zápal pro hru. Proto jsem se rozhodla založit Juniorskou manažerskou akademii, která vám pomůže nastartovat věci a zejména lidi správným směrem.

Juniorská manažerská akademie je 4denní školicí program zaměřený na leadership a hledání smyslu v zaměstnání, práci nebo činnosti, kterou vykonáváme. Je vhodný nejen pro celou firmou, ale i samostatné týmy nebo oddělení, kde je třeba nastavit změnu. V první části programu se zaměříme na to, jak správně vést lidi – motivace, delegování práce, vedení porad, efektivní komunikace a řešení problémů na pracovišti se stanou naším hlavním cílem.

V druhé části programu se podíváme na firemní kulturu. Společně pojmenováváme, hledáme, objevujeme a stanovujeme firemní mise, vize i hodnoty. Najdeme váš firemní příběh, se kterým se budou moci členové týmu ztotožnit, a jazyk, kterým ho budete moci úspěšně komunikovat. Tento program nadchne a rozpohybuje celý tým. Konečně budou mít důvod kvůli kterému se jim každé ráno bude chtít jít s úsměvem do práce.

 

 

Co o programu říkají účastníci?

Školení mě velmi překvapilo. Zpočátku jsem byl vyveden z míry věkem Katky a říkal jsem si, jak mě dokáže vést a motivovat. Po absolvování manažerské akademie mohu říct, že se tyto obavy ukázaly jako neopodstatněné. Je skvělé, jak dokáže člověka motivovat, aby na řešení problému přišel on sám. A to není jen prázdná fráze, kterou používají všichni koučové. Je to jasný fakt. Dále jsem byl oproti jiným podobným školením velmi mile překvapen tím, že jsme klíčovali reálné situace a problémy z naší praxe a věci které nás „pálí“. Snažili jsme se najít společně řešení, na které mohl každý vyjádřit svůj názor. Oproti ostatním business lídrům a motivátorům byla tato zkušenost a samotná manažerská akademie uchopitelná, účelná a použitelná, což považuji za
hlavní devizu této akce.

Lukáš Kluch – Contract Management a.s.